zaprasza na IV międzynarodową konferencję
z Analizy Transakcyjnej:

Dorosły u steru

- w badaniach, teorii i praktyce

17-18.09.2022

Organizator:

Polskie Towarzystwo Analizy Transakcyjnej

Miejsce:
Wydział Nauk Politycznych
i Dziennikarstwa UAM
Kampus Morasko
ul. Uniwersytetu Poznańskiego 5
61-614 Poznań

Potrzebujemy stanu Ja Dorosły jako nawigatora w naszym myśleniu, podejmowaniu decyzji i działaniu

Na dwudniowej IV międzynarodowej konferencji z Analizy Transakcyjnej znajdziesz ok. 20 wystąpień i warsztatów z czterech dziedzin psychoterapii, organizacji, edukacji i poradnictwa. Wystąpią prelegenci z: Wielkiej Brytanii, Holandii, Francji oraz koledzy i koleżanki z Polski. Wszystkie wykłady i warsztaty zagranicznych prelegentów będą tłumaczone na j. polski. Tylko raz na 2 lata w Polsce masz  możliwość uczenia się i poznawania AT  razem z największymi nauczycielami AT z całej Europy.

Najbardziej znaczące wydarzenie w Polsce

Dla wszystkich osób dla których wartości Analizy Transakcyjnej są ważne w życiu profesjonalnym i prywatnym to niezwykłe wydarzenie pozwalające być blisko kluczowych wartości AT i odkrywać znaczenia tej dziedziny psychologii w życiu.

To krok do przodu w Twoim rozwoju!

Ekscytujące doświadczenie, duża dawka praktycznych wskazówek, ogrom ludzi, którzy podzielą się swoimi casami.

Spotkanie na żywo

To nareszcie okazja, po pandemicznej suszy, do spotkania się na żywo, wymiany doświadczeń, wrażeń, energii, burzliwych dyskusji, śmiechu, żartów, no i do miłej
imprezki pomiędzy.

Tyle dobrego w jednym miejscu!

Wyobraź sobie wspaniałe idee AT, które jednoczą analityków transakcyjnych zebrane w jednym miejscu. To wymarzona okazja do zrealizowania wizji o uczeniu się AT i profesjonalnie i przyjemnie.

Stań się częścią społeczności AT

Jeśli AT rezonuje z Tobą, to ta okazja jest najlepszą szansą na to, by poznać podobnych sobie ludzi. Połączonych pasją do AT budującymi społeczność AT w Polsce, a także tymi, który dopiero do niej dołączają.

Z udziału w konferencji najbardziej skorzystają:

psychoterapeuci;

psycholodzy;

trenerzy, coachowie, konsultanci;

doradcy zawodowi, osoby pracujące w obszarze pomocy psychologicznej;

managerowie, HRowcy;

wszyscy, którzy chcą uczyć się i wymieniać wiedzą w miłej atmosferze.

Dzielenie się swoimi zasobami, karmienie doświadczeniem innych specjalistów, przebywanie w społeczności osób, które chcą budować relacje OK-OK i naprawdę to robią.

Właśnie dlatego nie może Cię zabraknąć na konferencji!

Główni prelegenci na konferencji:

SEKCJA-7_-trener_313x358.png

Trudi Newton

TSTA-E

Jest nauczycielem, superwizorem i analitykiem transakcyjnym w edukacji. Odkryła analizę transakcyjną około 25 lat temu i od tego czasu wykorzystuje ją we wszystkich dziedzinach życia, lubi przedstawiać innym jej korzyści poprzez szkolenia, nadzór i osobiste kontakty. Pracuje jako pisarka, badaczka i konsultantka współpracująca z innymi nauczycielami w celu ułatwienia radykalnego uczenia się i rozwoju społeczności, wcześniej prowadziła szkolenia TA w Cambridge i Londynie w Wielkiej Brytanii oraz w innych krajach, w tym w Rosji i Afryce Południowej. Napisała kilka książek, w tym Tactics (z Rosemary Napper), które szczegółowo omawiają proces uczenia się i nauczania. Otrzymała złoty medal International Transactional Analysis Association w 2017 roku, a także Research Award w uznaniu jej badań nad skutecznością TA.

dr Mark Widdowson

TSTA-P

Jest analitykiem transakcyjnym, nauczycielem i superwizorem. Ma małe, prywatne doświadczenie jako psychoterapeuta specjalizujący się w depresji, stanach lękowych, seksualności i terapii dla par. Jest starszym wykładowcą
w doradztwie i psychoterapii na Uniwersytecie Salforda i dyrektorem Manchester Psychotherapy Foundation – organizacji zapewniającej zaawansowane treningi dla kwalifikowanych doradców i psychoterapeutów. Jest autorem dwóch książek o psychoterapii w Analizie Transakcyjnej. Został nagrodzony w 2014 roku srebrnym medalem EATA, a w 2018 Research Award ITAA za badania efektywności Analizy Transakcyjnej w psychoterapii przy leczeniu depresji. W pracy akademickiej prowadzi superwizje dla doktorantów, którzy przeprowadzają badania na temat psychoterapii w AT.

dr Sari van Poelje

TSTA-O

Jest międzynarodowym coachem kadry zarządzającej i coachem zespołowym oraz ekspertem w dziedzinie zwinnych innowacji biznesowych. Od 30 lat jest dyrektorem Intact Academy, która prowadzi akredytowane szkolenia dla coachów i konsultantów na całym świecie. Pracuje jako konsultant z międzynarodowymi organizacjami, firmami rodzinnymi i firmami rozpoczynającymi działalność, pomagając im w tworzeniu inspirujących zespołów przywódczych, budowaniu kultur współpracy i zwinnych innowacji. Jest licencjonowanym analitykiem i superwizorem transakcyjnym, trenerem PCM, akredytowanym Master coachem NOBCO-EMCC, systemowym coachem zespołów nauk ścisłych oraz kierownikiem nauk ścisłych. Opublikowała wiele artykułów i książek na temat przywództwa, coachingu i zmian organizacyjnych.

Corinne Laurier

TSTA-O

Konsultant i coach w zakresie rozwoju managerskiego  wsparcia organizacji. Po 17 latach doświadczenia managerskiego, w styczniu 2001 roku stworzyła swoją firmę konsultingową. Autorka książek takich jak Manager avec l’Analyse Transactionnelle, L’entretien professionnel czy New Theory and Practice of Transactional Analysis in Organizations

Prof. zw. Lidia Cierpiałkowska

Jestem pracownikiem naukowo-dydaktycznym Wydziału Psychologii i Kognitywistyki Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu i Instytutu Psychologii Uniwersytetu Zielonogórskiego. Łączę pracę naukowo-badawczą z praktyką kliniczną i psychoterapeutyczną. Uzyskałam certyfikat psychoterapeuty EAP oraz superwizora terapii uzależnień. Jestem autorką około 200 prac, w tym opublikowałam znaczące dla niektórych dziedzin psychologii klinicznej monografie i podręczniki. Niektóre z nich nawiązują do założeń analizy transakcyjnej i jej zastosowania w praktyce klinicznej. Aktualnie moje zainteresowania badawcze koncentrują się na wyjaśnieniu uwarunkowań efektywności terapii pacjentów z zaburzeniami używania substancji psychoaktywnych oraz pacjentów z zaburzeniami osobowości w kontekście znaczenia wspólnych czynników leczących, tj. jakości i dynamiki relacji i sojuszu terapeutycznego. Szczególne miejsce zajmują zagadnienia diagnozy opisowej w psychopatologii oraz diagnozy wyjaśniającej na rzecz psychoterapii.

Alicja Smelkowska

TSTA-P

Nauczyciel i Superwizor Analizy Transakcyjnej, nauczyciel akademicki, psychoterapeuta indywidualny i grupowy. W swojej pracy realizuje dwie pasje: edukacyjną – prowadząc szkołę psychoterapii w nurcie AT w Centrum Analizy Transakcyjnej, której jest współzałożycielką oraz współpracując z Francuską szkołą psychoterapii CAFAT, wciąż ucząc również studentów psychologii; psychoterapeutyczną – pracując z dorosłymi indywidualnie i w grupie. Angażuje się w rozpowszechnianie analizy transakcyjnej również poprzez PTAT, którego w poprzedniej kadencji była przewodniczącą.

TSTA Anna Frączek

Nauczyciel i Superwizor Analizy Transakcyjnej w dziedzinie psychoterapii. Jest psychologiem i certyfikowanym psychoterapeutą (CTA – P) indywidualnym i grupowym. Zarządza Szkołą Psychoterapii Centrum Analizy Transakcyjnej. Wykłada na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Prowadzi zajęcia w Francuskiej Szkole Analizy Transakcyjnej CAFAT. Szkoli się u specjalistów z Francji, Belgii oraz Wielkiej Brytanii. W uznaniu za prace na rzecz propagowania analizy transakcyjnej została uhonorowana Srebrnym Medalem Polskiego Towarzystwa Analizy Transakcyjnej w 2018 roku.

Magali Poujol

PTSTA-P

Jest certyfikowanym analitykiem transakcyjnym w dziedzinie psychoterapii, nauczycielem i superwizorem w kontrakcie z EATA (PTSTA-P) i praktykuje we Francji od nieco ponad sześciu lat. Pracuje szczególnie z nurtami AT relacyjnej i neoreichiańskiego towarzyszenia (uwzględniając wymiar cielesny w towarzyszeniu/teorie W. Reicha i jego następców, m.in. Winnicotta), zarówno w swojej praktyce terapeutycznej, jak i trenerskiej. Szczególnie stymuluje ją praca z głęboką nieświadomością,  z różnymi formami symbolizacji oraz dynamiką przeniesieniową i przeciwprzeniesieniową. Uczy i superwizuję we Francji (Clermont-Ferrand, Bordeaux), a obecnie także w Polsce. Od 4 lat współkieruje wielodziedzinową i wielokulturową szkołą analizy transakcyjnej położoną w centrum Francji, CAFAT.

Beatrijs Dijkman PTSTA-E

Beatrijs Dijkman

PTSTA-E

Jest nauczycielem i superwizorem AT w dziedzinie edukacji w kontrakcie z EATA. Jest trenerem i edukatorem dla uczniów dorosłych, superwizorem dla pracowników socjalnych i egzaminatorem na studiach magisterskich w zakresie pracy socjalnej i przywództwa edukacyjnego. Jest trenerem/tutorem na kursach edukacyjnych w Akademii TA w Holandii oraz w Instytucie Berneńskim w Wielkiej Brytanii. Odkąd zaczęła swoją podróż w AT, znalazła dzięki niej głębokie i skuteczne sposoby rozważania opcji, dokonywania wyborów i podążania za ruchami w życiu. Beatrijs jest także redaktorem naczelnym magazynu TA, zobacz angielską wersję: www.professioneelbegeleiden.nl/tamagazine

IV Międzynarodowa Konferencja Analizy Transakcyjnej

Przedstawieni wyżej prelegenci zaproponowali poprowadzenie prelekcji oraz praktycznego warsztatu.
Dodatkowo trwa zbieranie zgłoszeń osób chętnych do prowadzenia warsztatów w ramach konferencji.

Szczegółowy program zostanie ogłoszony 1 września br. Wtedy też ruszą zapisy na poszczególne warsztaty.
Przewidujemy ok. 20 warsztatów w dziedzinie: psychoterapii, organizacji, edukacji i poradnictwa.

BETWEEN PARTY,

czyli po poznańsku BIBKA

Jak tradycja konferencji wskazuje, a serce podbija pomiędzy I a II dniem konferencji będzie okazja do nieformalnego spotkania się z wszystkim uczestnikami i prelegentami.

W tym roku proponujemy nieco inną luźniejszą formułę. Nadaliśmy jej nazwę between party. Zależy nam na stworzeniu swobodnej przestrzeni, gdzie będziemy mogli się poznać, porozmawiać, co kto robi, ale też wymienić refleksjami i myślami po I dniu konferencji.

Osoby, które są zainteresowane udziałem w between party wykupują swój udział za 40 zł i w ramach tej ceny jest:
– rezerwacja sali na wyłączność
– kieliszek proseco
– mini przekąski.

Na miejscu na gości będzie czekała skrócona karta menu i każdy sam dla siebie może zamówić pastę, pizzę lub chili con carne oraz inne alkohole wedle uznania, potrzeby i mocnej głowy.


Miejsce:
Restauracja Rzemieślnicza
ul. Niezłomnych 2, Poznań
Startujemy o godz. 20.00.

IV Międzynarodowa Konferencja z AT

Dorosły u steru

- w badaniach, teorii i praktyce

umiejętność rozpoznania dlaczego nie odpoczywasz

wskazówki, jak dopasować relaks do swojej osobowości

rozpracowane szkodliwe schematy myślenia

cheklista szkodników dobrego wypoczynku

możliwość zadawania pytań na żywo

Weź udział w konferencji

Zapisz się na IV międzynarodową konferencję z Analizy Transakcyjnej: Dorosły u steru

Oferta dla

Członków PTAT

ważna do:
dni
godz.
min.
sek.

Wybierz swój pakiet

Oferta dla

Pozostałych osób

ważna do:
dni
godz.
min.
sek.

Wybierz swój pakiet

Wdrożone przez WBIZNES® | Wszystkie prawa zastrzeżone © 2024