Od PITAT dla I Konferencji AT

      Brak komentarzy do Od PITAT dla I Konferencji AT

Przekazujemy przesłanie Polskiego Integratywnego Towarzystwa Analizy Transakcyjnej do organizatorów, prelegentów i uczestników I Konferencji AT z podziękowaniem za ten gest w kierunku wspólnego budowania kultury analizy transakcyjnej w Polsce:

Szanowni organizatorzy konferencji, prelegenci oraz uczestnicy

Z dużym uznaniem oraz z ciekawością przyjęliśmy informację o Pierwszej Konferencji AT w Polsce. Uważamy, że jest to zarówno bardzo potrzebna inicjatywa, jak też bardzo pobudzająca dla samego środowiska trenerów, psychoterapeutów, coachów i osób zainteresowanych Analizą Transakcyjną. Czasami marginalne traktowanie tej koncepcji przez ośrodki uniwersyteckie oraz ograniczanie jej zasięgu tylko do aspektu komunikacyjnego – wszystko to tworzy zniekształcony obraz tego, czym faktycznie zajmuje się Analiza Transakcyjna i jak bardzo może być inspirującą perspektywą rozumienia funkcjonowania ludzi w różnych sytuacjach.

Mamy poczucie, że w Polsce jest ważne tworzenie takich sytuacji, które zaznaczają ten rodzaj wiedzy w szerokim aspekcie praktyki.

Ze względu na to, że informacja o konferencji dotarła do nas późno, nie możemy osobiście uczestniczyć w jej przebiegu, ze względów osobistych i zawodowych. Bardzo żałujemy, że nie będziemy uczestnikami wykładów i warsztatów osób, które w Europie i w Polsce są z tego zakresu specjalistami.

Pragniemy wyrazić wszystkim osobom tworzącym konferencję i  w niej współuczestniczącym nasze gorące poparcie dla tej inicjatywy i życzyć wszystkim dobrych spotkań, twórczych odkryć, wielu zaciekawień, nawiązania kontaktów, zyskania pobudzeń do pracy własnej – a przede wszystkim tego co propagował Bern’e; dobrej pracy, po której jest przyjemność.

Jako Polskie Integratywne Towarzystwo Analizy Trasakcyjnej życzymy wszystkim, aby udział w tej konferencji był realnym wkładem w ich życie osobiste i profesjonalne. Pragniemy tym listem potwierdzić naszą intencję, by wspólnie budować kulturę Analizy Transakcyjnej w Polsce.

 Zarząd PITAT

 Magdalena Sękowska

Izabela Zmora

Maciej Żyszkowsk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *