Kontrakt konferencyjny pomiędzy:
Prelegentem …………………………………………………………….
a
Organizatorem
III Międzynarodowej Konferencji Analizy Transakcyjnej w Polsce
PREAMBUŁA
Zależy nam, aby w ramach III Międzynarodowej Konferencji Analizy Transakcyjnej pozostać w zgodzie celami statutowymi Polskiego Towarzystwa Analizy Transakcyjnej i z założeniami etycznymi Europejskiego Towarzystwa Analizy Transakcyjnej. W związku z tym proponujemy zawarcie kontraktu opisującego współpracę w ramach organizacji i uczestnictwa w III Międzynarodowej Konferencji Analizy Transakcyjnej. Kontrakt ma uwspólniać cele i zdefiniować odpowiedzialności. Podobne kontrakty są zawarte z: Prelegentami z zza granicy, Uczestnikami oraz firmami/osobami działającymi z wykorzystaniem Analizy Transakcyjnej i reklamującymi się podczas Konferencji.
Informacje organizacyjne dotyczące konferencji
- Data: 19-20.09.2020.
- Miejsce: Polska, Poznań, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa – Kampus Morasko
ul. Uniwersytetu Poznańskiego 5. - Prelegentem może zostać tylko osoba, która jest uczestnikiem III Międzynarodowej Konferencji, czyli zarejestrowała się i opłaciła swój udział.
- Cele III Międzynarodowej Konferencji Analizy Transakcyjnej zwanej dalej Konferencją:
- poszerzanie wiedzy z analizy transakcyjnej,
- poznawanie i integracja środowiska zajmującego się Analizą Transakcyjną w Polsce i Europie,
- umożliwienie poznania nowych badań i koncepcji,
- uzyskanie wpływów niezbędnych do prowadzenia działalności PTAT, dlatego cały dochód z konferencji zostanie przekazany na działania propagujące Analizę Transakcyjną w Polsce oraz konieczne opłaty związane z prowadzeniem Stowarzyszenia.
- Odbiorcy Konferencji:
- to osoby pracujące:
- w dziedzinie psychoterapii – pracujący z dorosłymi, dziećmi i rodzinami,
- w dziedzinie edukacji – nauczyciele, trenerzy, psycholodzy i pedagodzy pracujący w szkołach i poradniach zajmujących się orzecznictwem
i szkoleniami dla szkół, - w dziedzinie doradztwa – doradcy zawodowi pracujący w organizacjach, planujący ścieżki rozwoju pracowników, prowadzący centra rozwojowe oraz pracownicy urzędów pracy i innych placówek zajmujących się ułatwianiem zdobycia kwalifikacji zawodowych i pracy,
- w dziedzinie organizacji – trenerzy biznesu, konsultanci, hr-owcy, menadżerowie, coachowie,
- mogą reprezentować jeden z dwóch poziomów wiedzy i praktyki z AT:
- poziom I – osoba początkująca w uczeniu się AT – ma wiedzę z poziomu 101,
- poziom II – osoba zaawansowana w uczeniu się AT – ma powyżej 100 godzin szkoleń w swojej dziedzinie.
- to osoby pracujące:
Przygotowanie 90 minutowego warsztatu lub 20 minutowego wystąpienia
- Warsztat będzie trwał 90 minut.
- Wystąpienie w formie wykładu będzie trwało 20 minut
- Warto, żeby warsztat lub wykład był z głównej dziedziny zastosowania Prelegenta i dostosowany do poziomu I lub II słuchaczy. Jeśli Prelegent wybierze poziom I oznacza to, że jeśli podczas warsztatu pojawią się konstrukty, wychodzące poza koncepcję bazową AT, to pojawi się ich krótkie wytłumaczenie.
- Prosimy o przygotowanie abstraktu – krótkiego opis – który zostanie zamieszczony w programie Konferencji, do dnia 10 kwietnia 2020, i przesłanie go poprzez na adres: abstrakt@konferencjaat.pl.
- Opis prowadzonego warsztatu (tzw. Abstrakt) ma posiadać:
- tytuł,
- poziom słuchaczy do którego jest adresowany,
- imię i nazwisko Prelegenta,
- główne założenia warsztatu/wykładu – prezentacja głównych tez lub hipotez (uzasadnienie dotyczące zajmowania się tym tematem),
- cele warsztatu lub wykładu,
- teorię, szczególnie z Analizy Transakcyjnej, do której odwołuje się warsztat lub wykład,
- literaturę, powiązaną z prezentowaną na warsztacie/wykładzie teorią,
- streszczenie powinno być zrozumiałe, syntetyczne i wyczerpujące, a jego maksymalna długość to 250 słów.
- Opis prowadzonego warsztatu (tzw. Abstrakt) ma posiadać:
- Prelegent sam zdecyduje: czy chce przygotować materiały, prezentację dla uczestników oraz czy mogą być udostępnione. Koszty przygotowania materiałów ponosi Prelegent.
- Na materiałach udostępnianych uczestnikom w dowolnej postaci (druk, prezentacja lub inne) Prelegent może podać tylko swoje imię i nazwisko oraz tytuły w ramach swojego doświadczenia ze stosowania AT
- Praktyk Analizy Transakcyjnej
- CTA – w danej dziedzinie
- PTSTA – w danej dziedzinie
- TSAT – w danej dziedzinie
Kwalifikacja wystąpienia na III Międzynarodową Konferencję Analizy Transakcyjnej
- Komisja Merytoryczna prześle informację zwrotną dotyczącą warsztatu, wystąpienia, w ciągu 1 tygodnia od nadesłania abstraktu.
- Komisja merytoryczna, może poprosić Prelegenta o naniesienie poprawek w przygotowanym abstrakcie. Na dokonanie poprawek Prelegent ma 7 dni. Nie dotrzymanie terminu będzie skutkować odrzuceniem abstraktu.
- Jeśli osoba zgłosi swój udział w konferencji jako Prelegent, uiści wpłatę, ale nie prześle abstraktu lub nie dokona poprawek w ciągu 7 dni, jej zgłoszenie zostanie zakwalifikowane jako Uczestnik.
Prawa autorskie i prawa do wizerunku
- Prawa autorskie do przedstawionych materiałów i treści podczas wykładów i warsztatów zostają przy autorach, natomiast stowarzyszenie ma prawo do ich udostępnienia na stronie www Konferencji dla uczestników.
- Prelegenci wyrażają zgodę na publikacje ich wizerunku np. zdjęć lub krótkich filmików zrobionych podczas konferencji, wywiadów. Wizerunek ten może być publikowany na stronie FB Konferencji oraz www i materiałach związanych ze Stowarzyszeniem.
- Prelegenci jeśli zgodzą się nagrać informacje o swoim wystąpieniu i/lub udostępnić swoje zdjęcie do reklamowania III Konferencji wyrażają zgodę na publikację ich wizerunku w ww. nośnikach.
Wynagrodzenia wszystkich Prelegentów i innych osób pracujących przy Konferencji
- Wszyscy Prelegenci z zagranicy i z Polski prowadzą swoje warsztaty i wykłady oraz udostępniają materiały nieodpłatnie.
- Prelegenci mają obowiązek opłacić swoje uczestnictwo w Konferencji oraz Bankiecie – jeśli się na niego wybierają.
- Prelegenci sami pokrywają koszt przybycia na Konferencję oraz nocleg jeśli go potrzebują.
- Nikt z Komitetu Organizacyjnego oraz Komitetu Merytorycznego nie pobiera wynagradzania za swoją pracę przy zorganizowaniu Konferencji, a cały dochód z Konferencji jest przekazywany na działania propagujące Analizę Transakcyjną w Polsce jako naukę i metodę pracy w 4 dziedzinach oraz konieczne opłaty związane z prowadzeniem Stowarzyszenia.
Promocja Prelegentów
- Każdy Prelegent po zatwierdzeniu Jego abstraktu zostanie zaprezentowany na FB konferencji oraz w programie konferencji.
- Będzie to możliwe po dostarczeniu przez Prelegenta aktualnego BIO i zdjęcia na 14 dni od otrzymania informacji o przyjęciu abstraktu.
Superwizowanie prowadzonych wystąpień Prelegentów
- Jeśli Prelegent chciałby superwizować swoją pracę podczas prowadzonych warsztatów, zgłasza to organizatorowi najpóźniej do 7 września, mailowo.
- Prelegent poinformuje uczestników o realizowanej superwizji przed rozpoczęciem swojego warsztatu lub wystąpienie.
- Samodzielnie opłaca pracę superwizora i tłumacza jeśli superwizor jest obcojęzyczny
Możliwości rozwiązania kontraktu
Prelegent ma prawo odwołać swój udział w Konferencji w sytuacjach tzw. siły wyższej. W takich okolicznościach Organizator prosi o pomoc w znalezieniu innego Prelegenta z tej samej dziedziny co Prelegent, który zgodzi się w trybie awaryjnym go zastąpić.
…………………………………………………………… | …………………………………………………………… |
podpis Prelegenta | podpis Organizatora |