Osoby odznaczone medalami PTAT

Prof. dr hab. Lidia Cierpiałkowska
Odznaczona Złotym Medalem PTAT w 2018 roku
Uroczystość wręczenia medali Polskiego Towarzystwa Analizy Transakcyjnej
Poznań, 22 września:
Prof. dr hab. Lidia Cierpiałkowska była uczestnikiem pierwszej grupy szkolącej się i jedną z najwierniejszych kontynuatorek nauczania AT w Polsce, a jej uczniów można liczyć w setkach. Jest autorką artykułów dotyczących analizy transakcyjnej w pismach naukowych, dydaktycznych i psychoterapeutycznych. Przez wiele lat jeździła po Polsce z warsztatami i wykładami, na konferencje i seminaria, prezentując tam analizę transakcyjną jako równoprawny nurt obok psychoterapii psychodynamicznej czy Gestalt. Dzięki jej zaangażowaniu AT stała się w Polsce rozpoznawalna, znana i ceniona. Profesor Cierpiałkowska prowadziła warsztaty i wykłady z AT zarówno na uniwersytetach, w szkołach psychoterapii, jak i w różnych placówkach i ośrodkach pomocowych. Zjeździła z analizą transakcyjną Polskę od Szczecina po Rzeszów i trudno by znaleźć drugą taką osobę w tym kraju, która przyczyniłaby się bardziej do rozpowszechniania AT niż Pani profesor.
Chyba wszyscy certyfikowani analitycy transakcyjni żyjący i mieszkający w Polsce byli jej uczniami, a wiele osób swoją fascynację AT zawdzięcza w dużej mierze Prof. Cierpiałkowskiej.
Laureatka od samego początku istnienia Polskiego Towarzystwa Analizy Transakcyjnej aktywnie wspiera jego działania, zawsze chętnie odpowiada na prośby o wykład, czy to w ramach „Cyklicznych spotkań z AT” czy organizowanych przez nas konferencji, swoim nazwiskiem dodając nam prestiżu.
Przyznany Złoty Medal Polskiego Towarzystwa Analizy Transakcyjnej jest wyrazem naszej głębokiej wdzięczności i chęci podziękowania za lata bezinteresownego dzielenia się swoją wiedzą, doświadczeniem i czasem, co umożliwiło wielu członkom naszego Towarzystwa uczenie się, praktykowanie i rozwijanie analizy transakcyjnej.
Pragniemy też podziękować za niezwykłą rzetelność przekazywanej wiedzy, która jest stałą mobilizacją do rozwoju.

Dominique Dye
TSTA – P
Odznaczona Złotym Medalem PTAT w 2018 roku
Uroczystość wręczenia medali Polskiego Towarzystwa Analizy Transakcyjnej
Poznań, 22 września:
Dominique Dye w znaczący sposób przyczyniła się do rozpowszechniania i umacniania AT w Polsce, przede wszystkim dzięki szczególnym zasługom w zakresie nauczania: prowadząc od 2011 w Polsce szkolenia zaawansowane w zgodzie ze standardami EATA. Była sponsorką 5 pierwszych CTA-P i dwóch pierwszych PTSTA-P w Polsce. Swoim zaangażowaniem, znajdującym wyraz również w uwzględnianiu kulturowych warunków rozwoju analizy transakcyjnej w Polsce, przyczyniała się i w dalszym ciągu się przyczynia, do rozwijania autonomii polskiego środowiska AT.
Prezentuje wysoką dbałość o wyznaczanie standardów etycznych w teorii i praktyce, zarówno związanej z tworzeniem warunków nauczania, jak i modelowaniem postawy praktyka, świadomego swojego wieloaspektowego wpływu na otoczenie.
Od lat buduje współpracę między polskim i francuskim środowiskiem AT na poziomie dydaktycznym, a także poprzez inspirowanie i współrealizowanie działań sprzyjających międzykulturowej wymianie. Wspiera także działalność Polskiego Towarzystwa Analizy Transakcyjnej: prezentując wystąpienia w ramach Cyklicznych Spotkań z AT i kolejnych konferencji organizowanych przez Polskie Towarzystwo Analizy Transakcyjnej.
Dominique swoją postawą, zaangażowaniem i działaniami przyczynia się do budowania pozycji analizy transakcyjnej w Polsce jako metody znanej i cenionej, oraz do rozwoju zarówno środowiska AT jak i samego PTAT-u.
Przyznany Złoty Medal Polskiego Towarzystwa Analizy Transakcyjnej jest wyrazem uznania za wspieranie rozwoju analizy transakcyjnej w Polsce, wyrażające się w olbrzymim zaangażowaniu dydaktycznym przynoszącym namacalne efekty. Jest wyrazem wdzięczności za modelowanie postaw etycznych, życzliwość, serdeczność i zrozumienie przekraczające ramy zwykłej relacji nauczyciel-uczeń. Innymi słowy za uczenie nas, w słowach i czynach, co oznacza bycie analitykiem transakcyjnym.
François J. Paul-Cavallier
Odznaczony Złotym Medalem PTAT w 2018 roku
Uroczystość wręczenia medali Polskiego Towarzystwa Analizy Transakcyjnej
Poznań, 22 września:
François J. Paul-Cavallier można nazwać „ojcem chrzestnym” analizy transakcyjnej w Polsce. Jego determinacja i zaangażowanie umożliwiło pierwszej grupie polskich psychologów rozpoczęcie nauki AT, u wykwalifikowanych nauczycieli z Europy.
To właśnie „Franek” – jak o nim mówili polscy uczniowie, zainicjował uczenie się analizy transakcyjnej w Polsce, a następnie zorganizował grupę nauczycieli, którzy wraz z nim i osobno przyjeżdżali do Polski, aby uczyć.
Francois jako nauczyciel był przede wszystkim pasjonatem, który potrafił zarazić swoim entuzjazmem. Łączył kreatywność z fantazją i gotowością do wychodzenia poza granice nie tylko państwowe. Dawał swoim uczniom ogromną przestrzeń pełną Przyzwoleń do eksplorowania, doświadczania i dyskusji. Otwierał drzwi do różnych sposobów myślenia i był duchem całego, niezwykle skomplikowanego w czasach komunistycznych, przedsięwzięcia.
Jego myślenie o pomaganiu innym wyrażało się nie tylko w tym, że zawieszał całą swoją działalność na czas przyjazdu do Polski, że godził się na wielogodzinne przesłuchania na granicach, ale również w tym jak organizował pomoc dla Polaków w czasie stanu wojennego.
Francois’a jest niezwykłym przykładem fundamentalnej dla AT postawy humanizmu i szacunku do drugiego człowieka, realizowanej nie tylko w gabinecie psychoterapeutycznym lecz przede wszystkim w realnym życiu.
Przyznany Złoty Medal Polskiego Towarzystwa Analizy Transakcyjnej jest podziękowaniem za lata bezinteresownych działań na rzecz umożliwienia Polakom zdobywania wiedzy i umiejętności z analizy transakcyjnej na światowym poziomie. Jest wyrazem wdzięczności za niezwykłą postawę humanizmu i szacunku do drugiego człowieka.
Anne-Marie Guicquero
PTSTA – P
Odznaczona Złotym Medalem PTAT w 2018 roku
Uroczystość wręczenia medali Polskiego Towarzystwa Analizy Transakcyjnej
Poznań, 22 września:
Drodzy goście, koleżanki, koledzy, Przyznanie Złotego Medalu Polskiego Towarzystwa Analizy Transakcyjnej Anne-Marie Guicquero to wielką radość dla naszego Towarzystwa, gdyż wdzięczność jaką czujemy może dzięki temu znaleźć swój wyraz.
Anne Marie to urodzony pedagog. Profesjonalistka w każdym calu, która swoją wiedzą i doświadczeniem przez wiele lat dzieliła się z polskimi uczestnikami szkoleń. Jej sumienność, świadomość każdego etapu pracy z pacjentem oraz wierność koncepcji, którą podkreślała, zostawiły ślad na wszystkich jej polskich uczniach. Tę właśnie uważność i odpowiedzialność jej uczniowie przekazywali dalej, czyniąc z nich wizytówkę AT.
Anne Marie uczyła widzenia człowieka w procesie rozwoju, widzenia i rozumienia go, akcentując równocześnie fundamentalność kontaktu z drugim człowiekiem w procesie pomagania i nauczania. Jako pierwsza w Polsce pokazała czym jest terapia szkoleniowa, bez naruszania granic.
Laureatka z całym swoim ciepłem i serdecznością zapraszała uczących się Polaków do siebie do Francji. Dzieliła się swoim czasem dla rodziny
i pacjentów z polską grupą psychologów uczących się od niej. Umożliwiała wyszkolenie się i zgłębienie, nieznanej wtedy w Polsce, pracy nauczyciela, superwizora i psychoterapeuty w nurcie analizy transakcyjnej.
Przyznany Złoty Medal Polskiego Towarzystwa Analizy Transakcyjnej jest wyrazem naszej głębokiej wdzięczności za lata dzielenia się swoją wiedzą, doświadczeniem, czasem i sercem, oraz położenie fundamentów pod rozwój rzetelnego nauczania i praktykowania analizy transakcyjnej w Polsce.

Izabella Bobrowska
CTA – P
Odznaczona Srebrnym Medalem PTAT w 2018 roku
Uroczystość wręczenia medali Polskiego Towarzystwa Analizy Transakcyjnej
Poznań, 22 września:
Izabella Bobrowska jest jedną z pierwszych trzech osób w Polsce, które w 2015r zdały egzamin Certyfikowanego Analityka Transakcyjnego w dziedzinie Psychoterapii. Jest profesjonalistką biegle pracującą w dwóch obszarach: psychoterapii i poradnictwa oraz nieocenionym członkiem PTAT. Jako członka PTAT Jej zasługi są ogromne. Jako Prezes Towarzystwa dokończyła długi i trudny wieloletni proces afiliacji i staliśmy się stowarzyszeniem rekomendowanym przez Europejskie Towarzystwo Analizy Transakcyjnej. W ten sposób dokończyła formalnego wprowadzenia nas w międzynarodową społeczność osób wykorzystujących profesjonalnie AT w swojej pracy. Była też pierwszym reprezentantem naszej organizacji wobec EATA, jeżdżąc na konferencje i spotkania. Reprezentowała nasz głos w Europie i wzmacniała nasza wiedzę na temat tego jak działają inne stowarzyszenia AT.
Jako przewodnicząca PTAT wzięła na siebie ciężar zorganizowania i przeprowadzenia wraz z zespołem I konferencji dwa lata temu, również w tym roku jest zaangażowana w organizację konferencji pracując w Komitecie Merytorycznym. Od samego początku aktywnie wspiera realizację Cyklicznych Spotkań z Analizą Transakcyjną, często będąc jednym z prelegentów.
Do tych wszystkich zasobów Iza jest osobą pełną pogody ducha i poczucia humoru.
Przyznany Złoty Medal Polskiego Towarzystwa Analizy Transakcyjnej jest wyrazem uznania za zaangażowanie w działania na rzecz rozwoju PTAT, oraz propagowanie analizy transakcyjnej w Polsce.

Anna Frączek
PTSTA - P
Odznaczona Srebrnym Medalem PTAT w 2018 roku
Uroczystość wręczenia medali Polskiego Towarzystwa Analizy Transakcyjnej
Poznań, 22 września:
Anna Frączek jest pierwszym z trzech mieszkających w Polsce nauczycielem i superwizorem analizy transakcyjnej w kontrakcie z EATA (PTSTA-P).
Wkłada ogromny wysiłek i zaangażowanie w szkolenie psychoterapeutów w analizie transakcyjnej. Jej niepowtarzalny styl nauczania łączący profesjonalizm, solidność, ogromną wiedzę i dbałość o etykę z energią i lekkością, zaznaczył już swój wpływ na bardzo wielu studentach i uczniach prowadzonych przez nią warsztatów oraz jej szkoły psychoterapii. Dzięki swojemu profesjonalizmowi umożliwia polskim adeptom uczenie się AT, także na poziomie zaawansowanym, zgodne ze standardami EATA, ze szczególną dbałością o standardy etyczne. Tworzy dla nich również przestrzeń międzykulturowej wymiany doświadczeń.
We wszystkich swoich działaniach odznacza się pasją, którą inspiruje i angażuje innych na rzecz wspólnej sprawy, a także wysokimi standardami działania, sprzyjającymi rozpoznawalności AT jako uznawanej metody profesjonalnej praktyki.
Ania jest analitykiem transakcyjnym jakich z pewnością potrzebujemy, gdyż łączy praktykę psychoterapeutyczną, superwizyjną i nauczycielską z myśleniem naukowym. Inicjuje badania nad efektywnością nauczania AT, jest autorką artykułów i rozdziałów książek, w których pokazuje analizę transakcyjną jako wiarygodną metodę leczenia.
Zaangażowanie Ani w rozwój AT w Polsce nie ogranicza się do nauczania i praktyki psychoterapeutycznej. Jest głęboko zaangażowana, nawet jeśli nie pełni formalnych funkcji, w działania PTAT. Była pomysłodawcą, inicjatorką i głównym realizatorem najcenniejszych projektów PTAT na rzecz rozwoju AT, „Cyklicznych spotkań z analizą transakcyjną” (prowadzonych od 6 lat), oraz konferencji AT, której drugą edycje obecnie realizujemy. Jako sekretarz PTAT wspierała towarzystwo w najgorętszym okresie ubiegania się o afiliację do EATA, a jako „zwykły” członek PTAT jest absolutnie niezwykła, podejmując się różnych zobowiązań, z których wywiązuje się z całym swoim zaangażowaniem i profesjonalizmem.
Przyznany Srebrny Medal Polskiego Towarzystwa Analizy Transakcyjnej jest wyrazem naszego uznania i podziwu dla profesjonalizmu, zaangażowania i postawy godnej naśladowania zarówno w nauczaniu, superwizji jak i w praktyce AT.